A(z) az SE ÁOK I. sz. Belgyógyászati és Onkológiai Klinika hírarchívuma

• XIV. Debreceni Nephrologiai Napok
    [2009.05.05.] - SE ÁOK I. Belklinika Web-szerkesztők - Hírkategória: Általános
    Az 50 kreditponttal elismert Debreceni Nephrologiai Napokon (DNN) 78 előadás hangzik el a klasszikus klinikai nephrologiai témákon kívül a hypertonologia, diabetologia, lipidologia, cardiologia, angiologia, hematologia, táplálkozástudomány, élelmiszerbiztonság, toxicologia, infectologia, endocrinologia és transplantologia nephrologiai határterületi kérdéseiről.

A XIV. DNN 18 szekciója 78 előadásában az alábbi témákat fogjuk megbeszélni:
    kardiovaszkuláris rizikó, atherosclerosis, vaszkuláris vesebetegségek, a hypertonia és a diabetes kezelésének aktuális kérdései, felnőttkori vesebetegségek gyermekkori gyökerei, a vesekövesség belgyógyászati és urológiai vonatkozásai (kerekasztal), a melamin-tragédia és tanulságai, az amyloidosis aktuális kérdései (klinikopathologiai konferencia, esetbemutatások),sepsis és kezelése, szervpótló kezelési lehetőségek többszervi elégtelenségben, a vesebetegek csontanyagcsere-zavarának kezelése, táplálásterápia krónikus vesebetegségben, a renális anémia kezelése, szexuális diszfunkció és gyermekvállalás krónikus vesebetegségben, a korszerű peritoneális dialízis gyakorlata, szervátültetések és a jelenlegi hazai helyzet, minőségügyi rendszer a krónikus vesebetegek ellátásában, valamint a nephologiai ápolás változó hangsúlyai.

Részletes szakmai program, on-line regisztrációs lehetőség a kongresszus honlapján: http://www.nephrologia.com/.

A letölthető jelentkezési lap, az általános információk és a szakmai program elérhetőek a "Kapcsolódó dokumentumok"-ban is.