A(z) az SE ÁOK Belgyógyászati és Onkológiai Klinika hírarchívuma

• A Semmelweis Egyetem I.sz. Belgyógyászati Klinikájának Nephrologiai Csoportja nyerte el a „Kiválósági Központ - Magyar Vese-Alapítvány” címet.
    [2007.12.23.] - SE ÁOK I. Belklinika Web-szerkesztők - Hírkategória: Általános
    A Magyar Vese-Alapítvány - létrejöttének 20. évfordulója alkalmával nephrologiai intézmények munkájának elismerésére ez évben meghirdette a „Kiválósági Központ - Magyar Vese-Alapítvány” címet.

A címet első alkalommal a Semmelweis Egyetem I.sz. Belgyógyászati Klinikájának Nephrologiai Csoportja nyerte el pályázat útján.

Az Alapítvány elismerési palettájának bővítésére, teljessé tételére - a „Nephrologiáért” díj alapítását határozta el, hogy ezzel tüntethesse ki azokat a 45 évesnél idősebb magyar szakembereket, akik életük folyamán sokat és eredményesen dolgoztak a nephrologiáért.
    Ezért az Alapítvány felkérte Kő Pál Kossuth díjas szobrászt, hogy „életfa” címmel alkosson kisplasztikát, kisszobrot vagy plakettet, mely kifejezi az eredményes, cselekvő élet közhasznát, örömét, nagyszerűségét és szépségével megörvendeztetheti a megjutalmazottat, illetve mindazokat, akik látják.
    Az Alapítvány elnökének javaslata alapján a kuratórium jóváhagyásával évente kiadandó díj(ak) átadására 2008-ban kerül először sor. Az átadás helye, illetve ideje egy országos jelentőségű nephrologiai eseményhez kötődik majd.

Dr. Rosivall László
    az Alapítvány alapító elnöke

• Időpont: 2020. május 16. Helyszín: Budapest, SE ÁOK Transzplantációs és Sebészeti Klinika (1082 Budapest, Baross u....>> Magyar Nephrologiai Társaság hírei

[ 2020.02.25. ]