Hírkategória: Általános
  • Látogatási rend 2021.05.21-től a Semmelweis Egyetem klinikáin
    [2021.09.21.] - SE ÁOK Belgyógyászati és Onkológiai Klinika - Hírkategória: Általános

Az országos tisztifőorvos és az emberi erőforrások miniszterének közös határozata alapján a COVID-19 járvány miatt elrendelt kórházi látogatási tilalom feloldásra került, kivéve a COVID-19 fertőzésben szenvedő betegeket. Egy beteg naponta egy látogatót fogadhat legfeljebb egy órára.

Látogatni lehet:

• testhőmérséklet mérés után,
    • érvényes VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY birtokában VAGY
    • plasztik kártya és személyazonosító okmány ellenőrzésével
    • vagy okostelefonos applikációval.
    • 48 óránál nem régebbi NEGATÍV EREDMÉNYŰ PCR teszt bemutatásával.
    • Szájmaszk szabályos használatával. Mindezeket a Klinikára lépéskor a portaszolgálat ellenőrzi.

Látogatási idő: naponta egy óra, 14.00-16.00 h idősávban,

Látogatók száma: zárt térben egy beteget naponta csak egy személy látogathat. Amennyiben a beteg állapota lehetővé teszi, szabadtéri látogatás (a Klinika kertje) esetén a látogatók száma nincs korlátozva.

Viselkedési szabályok: A látogatónak és a látogatottnak is orrot és szájat eltakaró maszkot kell viselnie, kivéve a 6 évnél fiatalabb ápoltakat.

A látogatónak javasolt

• a klinika területére lépéskor a szappanos kézmosás vagy alkoholos kézfertőtlenítés;
    • ha a beteg állapota engedi, nem a kórteremben, hanem nagyobb légtérrel rendelkező részben, (folyosón, aulában) vagy szabadtéren, pl. a klinikakertben találkozni;
    • amennyiben a kórteremben történik a látogatás, a látogató ne üljön a beteg ágyára.

Beteg részére csomagok átadása: naponta meghatározott időben (15- 17 óra között) a portaszolgálatnak átadják a csomagot és az osztályon dolgozó azt átveszi (betegszállító, segédápoló)

NNK határozat látogatási tilalom módosításáról 2021.05.19.